This website requires JavaScript.

Lushnja

Lushnja

2 vite më parë

Flamurtari dominon Lushnjën dhe konsolidon vendin e dytë

Ka përfunduar pa surpriza ndeshja e vlefshme për javën e 20-të të Kategorisë Superiore mes Flamurtarit  dhe Lushnjës, me vlonjatët që kanë fituar me r...

3 vite më parë

Skënderbeu luan në transfertë, Kamza shkon në Shkodër, Flamurtari pret Laçin

Mesditën e së premtes do të luhen tri ndeshje të vlefshme për javën e 15-të të kampionatit shqiptar. Skënderbeu, kryesues i Kategorisë Sueriore, do të...

3 vite më parë

Hysen Dedja: “Mund të kalonim në avantazh, jemi rëndë psikologjikisht”

Nuk dorëzohet trajneri i Lushnjës, Hysen Dedja, pavarësisht humbjes së radhës së regjistruar nga lagunarët, që vijojnë të mbeten në fundin e klasifiki...

3 vite më parë

Partizani “rilind” me Starovën, Vllaznia përmbyset nga Laçi

Janë luajtur sot dy ndeshjet e vlefshme për javën e 13-të, përkatësisht ajo mes Partizanit e Lushnjës, e përfunduar me fitoren bindëse të të kuqve me ...

3 vite më parë

Hysen Dedja: “Na ndëshkuan gabimet amatoreske, por s’dorëzohem”

Me vetëm 1 fitore dhe 2 barazime në 12 javë, skuadra e Lushnjës dergjet në fundin e klasifikimit me vetëm 5 pikë. Katër pikë më pak se vendi i parafun...

3 vite më parë

Vllaznia mposht Luftëtarin, Kamza vijon ndjekjen e kreut

Është mbyllur me fitoren 2-1 përballja direkte e zhvilluar sot në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës, mes Vllaznisë dhe Luftëtarit, me shkodranët që ...

3 vite më parë

Hysen Dedja: “Edhe mund të fitonim, nuk dorëzohemi për mbijetesën”

I zhgënjyer dhe aspak i pajtuar me atë humbje në momentet e fundit ndaj Flamurtarit, u shfaq pas ndeshjes trajneri i Lushnjës, Hysen Dedja. Ky i fundi...

3 vite më parë

Flamurtari fiton in-extremis, Lushnja godet shtyllën por s’ka fat

Ndeshja Lushnja-Flamurtari, që ka çelur javën e 11-të të kampionatit në Kategorinë Superiore është mbyllur me fitoren minimale të vlonjatëve udhëtues....